Průmyslová automatizace

Automatizujeme průmyslové provozy nejen velkých nadnárodních společností, ale i malé výrobní podniky v České republice, Evropě, či i v USA. Dodáváme konzultace a řešení, která splňují naše vysoké požadavky na kvalitu, ale současně jsou cenově přijatelné pro zákazníka. Zaměřujeme se zejména na produkty leadrů v oblasti průmyslové automatizace.

Naše společnost zajišťuje dodávky systémů průmyslové automatizace a regulace. Nabízené služby pokrývají kompletní dodávky na klíč. Standardně obsahují projekt, dodávku a instalaci systému včetně periferií, SW licenci, vizualizaci a SW služby. V neposlední řadě poskytujeme servisní činnost a to jak záruční, tak i pozáruční.

Přínosy pro zákazníky

Naši zákazníci dosahují mnoha přínosů již v průběhu realizace projektů, zejména však po jejich ukončení.

Za ty nejdůležitější přínosy naši zákazníci označují:

  • úsporu nákladů
  • zvýšení kvality
  • okamžitou identifikaci poruch
  • detailní přehled o výrobě, jejím stavu, průběhu a historii
  • možnost aplikovat principy prediktivní údržby na základě sběru historických dat
Reference
  • Sklopísek Střeleč
  • Crystal Bohemia Poděbrady
  • T-Systems Czech Republic
Řídící systémy

V oblasti řídících systémů kromě dodávek HW prostředků zajišťujeme i vypracování uživatelského SW. Primárně se orientujeme na systémy firem Honeywell a Allen Bradley, na které jsme certifikováni. V případě potřeby či přání zákazníka můžeme dodat i řešení postavené na technologiích jiných firem.

Regulátory a programovatelné kontrolery

Instalujeme řídící systémy předních výrobců firem Honeywell a Allen Bradley v různých provedeních od malých kompaktních modelů až po distribuovaná řešení dle velikosti daného projektu.

Čidla a akční prvky

Společnost Sofim je výhradním distributorem firmy Honeywell FI+PI (snímače tlaku, tl. diference, průtoku, hladiny, teploty) pro Českou republiku. Velkou výhodou v této oblasti je naše možnost komunikovat přímo z výrobním závodem v USA, a tím zajistit větší flexibilitu v dodávkách, případně zákaznických řešeních na míru.

Průmyslové ethernetové switche

Průmyslové ethernetové switche instalujeme výhradně do průmyslových aplikací, okrajově též v oblasti budou, kde je kladen důraz na vyšší spolehlivost, robustní provedení. Naše společnost Sofim je výhradním distributorem americké firmy RedLion pod kterou patří switche N-TRON a SIXNET.